شما اینجا هستید:اخبار»بیانیه مهم کمیته دفاع شخصی

      آزمون سراسری دان یک تا چهار به میزبانی سالن شهید افراسیابی تهران برگزار میگردد.

بیانیه مهم کمیته دفاع شخصی ویژگی

پنج شنبه, 03 تیر 1395 08:33

بسمه تعالی

"بیانیه"

در پی اخبار منتشره در فضای مجازی در هفته های گذشته مبنی بر کتک خوردن دختر نوجوان ایرانی

که در مسابقات MMA ارمنستان حضور داشته و تصاویر دلخراش و تاسف برانگیز که باعث رنجیدن اذهان و افکار عموم گردید، این سوال مطرح می شود که متولی اصلی اعزامها چه کسی و یا چه کسانی هستند و مجوزهای لازم از سوی چه مراجعی صادر میگردد؟ چرا که تمامی ورزشکاران اعزامی به نوعی سفیران جمهوری اسلامی ایران می باشند و هرگونه تحقیر، ناکامی و ناملایمات یک رویداد، دل هر بیننده ای را به درد می آورد.

لذا کمیته دفاع شخصی فدراسیون جودو بعنوان تنها مرجع رسمی رشته رزمی دفاع شخصی درایران، لازم میداند نکات زیر را اعلام نماید..

دفاع شخصی به عنوان رشته ای جامع و ترکیبی از بهترین و کاربردی ترین فنون رزمی با بیش از یک دهه فعالیت مستمر در عرصه ورزش کشور و با اهداف و اولویت آماده سازی علمی و بالا بردن قوای حداکثری نیروهای مسلح و اهداف درازمدت آموزش عموم مردم و نسل آینده ساز جامعه، با رویکرد بالا بردن آمادگی جسمانی کشور و استواری در برابر تهدیدات احتمالی و با بکارگیری مجرب ترین و با دانش ترین مربیان کشور در فدراسیون جودو و کوراش جمهوری اسلامی ایران مشغول فعالیت می باشد و در پی رسیدن اهداف مذکور در چند سال اخیر مشکلات بسیاری را متحمل گردیده که با توکل به حضرت حق و درایت و تدبیر مسئولین این رشته راهگشایی بوجود آمده و انجام گرفته است.

این بیانیه خطاب به کلیه عزیزان و سرورانی می باشد، که با آگاهی و یا بدون اطلاع و به جهت کسب درآمد و یا شهرت از این رشته و با مطرح نمودن عناوینی همچون مدرس دوره های نیروهای مسلح، پلیس، سپاه پاسداران، بسیج و... می خواهند به اهداف واهی خود دست پیدا کنند و با برگزاری دوره ها و مسابقات بی اعتبار برون مرزی  از هنرجویان اخاذی نموده و از نام و اقتدار نیروهای پلیس و امنیت کشور عزیزمان بهره برداری سوء نمایند.

لذا از کلیه علاقه مندان به این هنر رزمی تقاضا داریم، قبل از ورود به هررشته رزمی باعنوان دفاع شخصی، بررسیها و استعلام های اولیه و مقدماتی را جهت انتخاب مدرس و مربی انجام داده و فقط به تبلیغات اکتفا نکرده و سپس اقدام به ثبت نام نمایید.

باتوجه به اینکه دفاع شخصی فدراسیون جودو، بااخذ مجوز رسمی ازوزارت ورزش وجوانان وهمچنین تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح تاسیس گردیده وتنها مرجع رسمی رشته دفاع شخصی کشور میباشد اعلام میدارد، از ابتدای خردادماه سال 1395طبق هماهنگیهای بعمل آمده با هیت دفاع شخصی نیروهای مسلح و تربیت بدنی نیروی انتظامی با تمامی مربیان رزمی وسالنهای ورزشی که درتبلیغات کلاسهای ورزشهای رزمی خود از عناوین مدرس یامربی نیروهای مسلح استفاده نمایند حتما برخورد قانونی صورت میگیرد. ضمنا در تبلیغات و اطلاع رسانیهای برگزاری کلاسهای ورزشهای رزمی استفاده از جملاتی همچون آموزش سلاحهای سرد، کارد زنی، پرتاب کارد، مبارزات ودرگیریهای خیابانی،پرتاب نارنجک،آموزش رنجر یاکماندو، آموزش دفاع شخصی پلیس و... بکلی ممنوع میباشد و قابلیت پیگیری انتظامی رادارد.

 در آخر از کلیه مربیان عزیز و زحمتکش این رشته دعوت می شوددر صورت مشاهده اینگونه موارد در اسرع وقت به کمیته دفاع شخصی فدراسیون جودو از طریق  نمابر88844383-021یاتلفن 88823592-021اطلاع داده تا اقدامات لازم صورت پذیرد

در ضمن از طریق سایت کمیته دفاع شخصی به آدرس www.irisd.ir و یا هیئت جودو استان مربوطه نیز می توانید از کلاسهای فعال و مورد تائید این کمیته در شهر خود مطلع شوید.

رای دادن به این مورد
(1 رای)

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

2 نظر

 • لینک نظر پنج شنبه, 03 تیر 1395 12:00 ارسال شده توسط میثم

  پیشنهاد میکنم برای جلوگیری از این اتفاقات کمیته دفاع شخصی لیست کلاسهای مورد تاییدشو تو شهرهای مختلف تو سایت بذاره

  گزارش
 • لینک نظر پنج شنبه, 03 تیر 1395 11:58 ارسال شده توسط محمدحسن

  متاسفانه اغلب شاهد تبلیغات این چنینی برخی از مربیان هستیم.
  از تمام همکارانم خواهش میکنم در شهرشون اگر با این تبلیغات مواجه شدن حتما پیگیری کنن.

  گزارش